II Edycja Konkursu Lew Kutnowski 2017

17-go lipca Wójt Dorota Dąbrowska wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Michałem Drążkiewiczem gościli w naszej gminie Kapitułę Konkursową II edycji konkursu Lew Kutnowski.
Celem konkursu organizowanego przez Powiat Kutnowski jest  promocja wsi i wykreowanie pozytywnego wizerunku wsi polskiej w powiecie kutnowskim.
Pierwszym z kandydatów zgłoszonych do konkursu z gminy Dąbrowice ,  jest firma  „Piekarnia Józef Cieśliński”. Założycielem firmy mieszczącej się przy ul. Kościuszki 86 jest Pan Józef Cieśliński. 
        Działalność gospodarcza firmy rozpoczęła się 1 października 1996r. i oparta jest na produkcji pieczywa piekarniczego i ciastkarskiego. W chwili obecnej praca odbywa się w systemie jednozmianowym. Średnia wielkość produkcji  w ciągu 8 godzin pracy kształtuje się w  granicach 2,5-3 ton wypieków. W obecnym roku  piekarnia posiada ponad 100 odbiorców (w promieniu 45 km), rozmieszczonych na pograniczu 3 województw. Poziom produkcji  i jej jakość codziennie kontrolowana jest przez właściciela Pana Józefa Cieślińskiego.
„Piekarnia Józef Cieśliński” przywiązuje uwagę do dbałości o środowisko i nieustannie podejmuje kroki mające na celu zredukowanie wpływu swojej działalności na otoczenie. Priorytetem firmy jest kierowaniem się dobrem środowiska naturalnego i m.in. z tego powodu właściciel odszedł od tradycyjnego palenia w piekarni węglem kamiennym, a piece przystosował na opalanie  pelletem robionym ze starego chleba.  Dotychczasowe osiągnięcia firmy,  to efekt  wieloletniej pracy i zaangażowania właściciela w  utrzymywaniu stałej i wysokiej jakości  produkcji. "Piekarnia Józef Cieśliński"  została wypromowana wśród odbiorców poprzez jakość pieczywa i lojalność pracowników, którzy wiele lat swojego życia poświęcili firmie pracując na jej dobre imię.  W wypromowaniu firmy na rynku lokalnym pomogli też sami  odbiorcy zadowoleni z jakości produktów, którzy  polecali  piekarnię innym sklepom.  W dotarciu  do odbiorców pomogły także  foldery, ogłoszenia w prasie lokalnej i panoramie firm województwa łódzkiego. 
        Właściciel piekarni Pan Józef Cieśliński jest osobą niezwykle kreatywną, dbająca o wizerunek firmy i pracowników, otwartą na potrzeby rynku i całej społeczności lokalnej, a także turystów odwiedzających gminę i poszukujących niepowtarzalnych wrażeń kulinarnych.  Ponadto Pan Józef Cieśliński jest sponsorem nie tylko uroczystości i akcji charytatywnych o charakterze gminnym ale także i ogólnopolskim.

        Drugim z kandydatów w konkursie "Lew Kutnowski"  jest gospodarstwo rolne prowadzone przez małżeństwo Bogusławy i Grzegorza Dropińskich o profilu produkcja zwierzęca – hodowla bydła i produkcja roślinno - nasienna.
    Państwo Dropińscy posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 34 ha, które dzięki ciężkiej pracy właścicieli i domowników okazało się   doskonałym i niezwykle dochodowym pomysłem na życie. W gospodarstwie Państwa Dropińskich można zauważyć przywiązywanie dużej wagi do porządku wokół budynków, utwardzenie nawierzchni podwórza, nasadzenia i nowoczesność. Podstawą gospodarstwa są nowoczesne maszyny. Korzystanie z dobrodziejstw technologii to jeden z wyznaczników osób inteligentnie zarządzających gospodarstwem rolnym. Nowsze maszyny pozwalają zwiększyć wydajność i efektywność, często pozwalając zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. Państwo Dropińscy stawiają na innowacyjną produkcję roślinną, która obejmuje nowe gatunki uprawy roślin. Związane jest to z nawożeniem i środkami ochrony roślin, które przyjazne są otoczeniu i środowisku. W  przyszłym roku Państwo Bogusława i Grzegorz Dropińscy planują zainwestować w fotowoltaiczne odnawialne źródła energii.