Dzień dziecka 2018

Dzień Dziecka 2018

1 czerwca to chyba obok urodzin i „gwiazdki” najbardziej lubiany przez dzieci dzień
w roku. I to nie tylko ze względu na wspaniałe prezenty, które wtedy otrzymują i są
w absolutnym centrum uwagi.

            W naszej gminie Dzień Dziecka odbywał sie pod hasłem "Dzień Dziecka- Dniem Sportu i Radości, Dniem Wolnym od nałogów z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości".

            Działania objęte zostały Honorowym Patronatem Wójt Gminy Dąbrowice Doroty Dąbrowskiej.

            W przygotowanie Imprezy zaangażowali się:

·         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowicach

·         Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

·         Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych "Szansa"

·         Zespół Szkół w Dąbrowicach  wraz z Radą Rodziców

            Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Dąbrowicach  rozpoczął się od ciepłych słów powitania przez Pana Jacka Pietrzykowskiego- Dyrektora ZS, który złożył wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji  ich święta.

            Dzień ten był również okazją, by w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości udać się w barwnym korowodzie ulicami Dąbrowic, by przy nowo powstałym placu zabaw, przy ul. Kościuszki posadzić drzewa.

     Dalsze świętowanie odbywało się na terenie Dąbrowic, gdzie na punktach kontrolnych czekali nauczyciele szkoły, by wyznaczać uczniom zadania do wykonania. Wszystko odbywało się podczas podchodów, którym przyświecało hasło  "Dzień Dziecka- Dniem Sport i Radości, Dniem Wolnym od nałogów z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości".

            Dalsze obchody odbywały się na placu przed szkołą, gdzie najmłodsi uczniowie  próbowali swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Dzień Dziecka stał się w ten sposób dniem sportu i radości. Tego dnia nie było wygranych i przegranych. Uczniowie przekonali się, że istnieje zdrowa rywalizacja, która może przynieść wiele radości.  

     Po zmaganiach sportowych,  i powrocie z podchodów na wszystkich uczniów w szkole czekały stoiska z popcornem, słodyczami, goframi i ciastami. Zwieńczeniem uroczystości była zupa pomidorowa   przygotowana dla wszystkich dzieci.