Aktualności

Dzień interesanta

17-04-2019

Wójt Gminy Dąbrowice przyjmuje interesantów w każdą środę w godzinach 9.00 – 14.00

Czytaj więcej

Wyniki głosowania z VIII Sesji Rady Gminy Dąbrowice z dnia 15.04.2019 r.

17-04-2019

Wyniki głosowania z VIII Sesji Rady Gminy Dąbrowice z dnia 15.04.2019 r.

Czytaj więcej

OCENA JAKOŚCI WODY z dnia 11.04.2019 r.

16-04-2019

Ocena jakości wody do spożycia na terenie Gminy Dąbrowice

Czytaj więcej

Sesja Rady Gminy Dąbrowice 15.04.2019 r.

15-04-2019

 https://www.youtube.com/watch?v=qrQxn6Kj47w&fbclid=IwAR1Ihh4_fAWOzGHwYZWkY0V5aFwR_6at3m6fNH9rizXhCKchtUH-8aYIE8o  

Czytaj więcej

Spełniając oczekiwania

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, Gmina Dąbrowice dokonała zakupu nowego 9-osobowego busa marki Volkswagen Kombi za kwotę 115 tys. zł. Samochód służy przede wszystkim do dowozu niepełnosprawnych uczniów do placówek oświatowych. Obowiązkiem gminy jest bowiem zapewnienie niepełnosprawnym dzieciom przejazdu do i ze szkoły wraz z opieką. Bus będzie przeznaczony także do wszelkich wyjazdów organizowanych przez gminę, Zespół Szkół oraz Dąbrowickie Nutki  np. konkursy, zawody, wydarzenia sportowo-kulturalno-edukacyjne. Z busa mogą również korzystać osoby starsze, chore, niepełnosprawne, a także samotne będące mieszkańcami naszej gminy, które w celu umówienia transportu muszą wcześniej skontaktować się z sekretariatem Urzędu Gminy w Dąbrowicach pod numerem telefonu 24 252-25-87.
    Celem takiego zakupu była eliminacja barier transportowych oraz zwiększenie mobilności społecznej i przestrzennej osób niepełnosprawnych, starszych, samotnych, a także zapewnienie równego dostępu tych osób do infrastruktury społecznej (szkół, zakładów opieki zdrowotnej, urzędów itp.).
Zakup nowego pojazdu spotkał się z pozytywnymi opiniami wśród mieszkańców, którzy uważają, że samochód zapewni odpowiednią logistykę transportu z terenu naszej gminy. Matka jednego z dowożonych uczniów nie ukrywa zadowolenia z busa.  „Dziecko zabierane jest sprzed domu. Dzięki temu nie musi przebywać drogi do przystanku, co nie zawsze wiązało się z bezpieczeństwem i komfortem” – mówi Pani Barbara, która przyznaje również, że w tej chwili ma pewność, że syn bez żadnego uszczerbku dotrze prosto do szkoły. Dodatkowo wyjazdy do specjalistycznej placówki nie obciążają teraz budżetu domowego. Nabycie pojazdu ułatwia pomoc osobom niepełnosprawnym, poprzez zaspokojenie ich bieżących, podstawowych potrzeb umożliwiających sprawne funkcjonowanie. Z zakupu busa zadowolenia nie kryli także nasi jubilaci, Państwo Zenona i Wojciech Kwiatkowscy, obchodzący pięćdziesiątą rocznicę ślubu oraz  Państwo  Danuta i Eugeniusz Dropińscy świętujący pięćdziesiątą drugą rocznicę ślubu, którzy jako pierwsi mieli okazję z niego skorzystać.
Przypomnijmy, że inicjatorem tego zakupu jest Wójt Gminy Dorota Dąbrowska, którą wsparli radni: Bielicki Mirosław, Grabski Radosław, Górski Jan, Jabłońska Barbara, Krzemińska Maria, Kwiatkowska Wiesława, Marzec Janusz, Szczepaniak Alina i Drążkiewicz Michał.