Szczepimy się

Zakup masztu i flagi wraz z ich instalacją w miejscowości Dąbrowice w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”.

Szanowni Mieszkańcy, przed Urzędem Gminy w Dąbrowicach stanął maszt, na którym z dumą powiewa Flaga Narodowa. Inicjatywę zrealizowano pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w związku z zadaniem pn. Zakup masztu i flagi wraz z ich instalacją w miejscowości Dąbrowice  w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”.

Założeniem projektu „Pod biało-czerwoną” było sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależała od naszych mieszkańców, którzy z zapałem oddawali głosy podczas akcji „Pod biało-czerwoną”. To dzięki Państwu nasza gmina zakwalifikowała się do możliwości sfinansowania zakupu masztu, za co serdecznie dziękujemy.  

Niech maszt z flagą Polski przypomina o Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Oto efekt naszego wspólnego zaangażowania i dowód na to, jak ważne są dla nas symbole narodowe.