Szczepimy się

Obowiązek zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2022 r. poz.768) istnieje obowiązek zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Z uwagi na powyższe każdy, kto posiada drób lub ptaki na terenie powiatu kutnowskiego (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych w pomieszczeniach mieszkalnych), powinien fakt utrzymywania drobiu w formie pisemnej wg załączonego wzoru, pocztą e-mail, lub osobiście zgłosić Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Kutnie.

 Wypełniony formularz „ Zgłoszenie faktu posiadania drobiu/ptaków” należy: 

  • złożyć osobiście w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kutnie 

  • przesłać pocztą na adres: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kutnie ul. Henryka Sienkiewicza 25, 99-300 Kutno

  • przesłać drogą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Hodowcy, którzy nie zgłaszają utrzymywania drobiu na własne potrzeby oraz nie stosują się do zakazów i nakazów wyszczególnionych w rozporządzeniu  muszą liczyć się z karami finansowymi.