Szczepimy się

Msza Święta za Ojczyznę i Pokój na świecie w Głogowcu

Szanowni Państwo, w imieniu Pana Tadeusza Woźniaka Posła na Sejm RP serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę 19 listopada o godz. 12:00.

Wierni powiatu kutnowskiego postanowili w tym trudnym czasie powrócić do tradycji „Solidarności" z czasów stanu wojennego i modlić się do Pana Boga w intencji Ojczyzny dodając intencję pokoju światowego, w każdą trzecią niedzielę miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej, Pani Ziemi Kutnowskiej w Głogowcu o godzinie 12:00. Uroczystości zostały wznowione po wybuchu i rozpoczęciu przez Rosję zbrodniczej wojny na Ukrainie, pierwsza msza w tych intencjach odbyła się 20 marca 2022 roku, a w najbliższą niedzielę spotkamy się po raz dwudziesty pierwszy.

Na wspólną modlitwę przyjeżdżają liczni goście, w tym przedstawiciele sejmu i senatu, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, działacze związków zawodowych, partii politycznych i organizacji społecznych, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych w tym szkół, OSP, poczty sztandarowe oraz wierni z wielu powiatów. 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy, spotkajmy się w Głogowcu.